دکتر سوره علاف اکبری / جراحی بینی / مشاوره قبل از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

مشاوره قبل از جراحی بینی

اولین مشاوره قبل از جراحی بینی با جراح پلاستیک امری ضروری است، زیرا در رینوپلاستی که به عنوان جراحی بینی نیز شناخته می شود و یکی از محبوبترین عمل های زیبایی است، انتخاب جراحی بینی تصمیمی است که نیاز به بررسی دقیق دارد. احساس آگاهی و آمادگی لازم برای مشاوره جراحی بینی می تواند به کاهش اضطراب کمک کند. حتی بهتر از آن، به شما کمک می کند تا از مشاوره خود بهترین نتیجه را داشته باشید. در این مقاله به شما میگوییم که در هر مرحله از فرآیند عمل رینوپلاستی، از اولین مشاوره، تا جراحی و بهبودی آن، چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید.

در اولین مشاوره قبل از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

در طول مشاوره قبل از جراحی، جراح با شما در مورد تمام عوامل لازم برای تعیین اینکه آیا شما کاندید عمل جراحی بینی هستید یا خیر صحبت خواهد کرد که شامل موارد زیر میتواند باشد:

سابقه پزشکی :

ابتدا و مهمتر از همه، انگیزه شما برای تمایل به جراحی و نتیجه مطلوب مورد بحث قرار خواهد گرفت. جراح شما سوالاتی در رابطه با سابقه پزشکی شما خواهد پرسید. این می تواند شامل داشتن یا نداشتن سابقه انسداد بینی، جراحی های قبلی و لیستی از داروها و مکمل هایی باشد که ممکن است مصرف کنید. اگر مشخص شود که شما یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، جراح شما احتمالاً احتمال انجام جراحی را رد می کند.

سن:

متقاضی جراحی بینی باید سن بلوغ خود را کامل گذرانده باشد تا دوره رشد بینی او به اتمام رسیده باشد. ممکن است پزشک جراح از رشد کامل بینی فرد متقاضی جراحی بینی اطمینان نداشته باشد که در اینصورت آزمایش رشد استخوان را برای شما در نظر می گیرد و پس از مشاهده نتیجه آزمایش در مورد انجام عمل جراحی بینی تصمیم گیری میکند. سن رشد کامل بینی معمولا در خانم ها حداقل ۱۶سال و در آقایان حداقل ۱۸سال تمام می باشد.

معاینه فیزیکی:

اگر دلایلی وجود نداشته باشد که در این مرحله کاندید عمل جراحی بینی نباشید، یک معاینه فیزیکی کامل انجام خواهد شد و همچنین ممکن است شامل آزمایش خون و سایر آزمایش‌های آزمایشگاهی ضروری باشد. جراح شما همچنین پوست و همچنین داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند. ارزیابی برای این است که آیا تغییرات مورد نظر قابل دستیابی هستند و چگونه ویژگی های فیزیکی شما ممکن است بر نتایج احتمالی تأثیر بگذارد. جراح شما ضخامت پوست و غضروف انتهای بینی شما را ارزیابی می کند. یک معاینه کامل برای اطمینان از اینکه تاثیر این روش به هیچ وجه منجر به اختلال در توانایی شما در تنفس صحیح پس از عمل نمی شود، ضروری است.

عکس ها:

اگر جراح از ارزیابی خود راضی باشد و هنوز هیچ دلیلی برای رد این عمل وجود نداشته باشد، از زوایای مختلف از بینی شما عکس گرفته می شود. سپس ممکن است از نرم افزار رایانه ای برای دستکاری تصاویر استفاده شود تا انواع نتایج ممکن را به شما نشان دهد. این تصاویر اغلب برای ارزیابی های قبل و بعد، به عنوان مرجع در طول جراحی و برای بررسی های طولانی مدت استفاده می شود.

انتظارات شما:

شما و جراحتان سپس انگیزه ها و انتظارات خود را با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار خواهید داد. مهم است که در مورد انتظارات خود از جراحی کاملا صادق باشید. جراح شما در این مرحله از مشاوره  توضیح می‌دهد که چگونه جراحی احتمالاً انتظارات شما را برآورده می‌کند. گاهی اوقات یک جراح ممکن است یک جایگزین برای بررسی ارائه دهد. گاهی اوقات یک چانه کوچک می تواند توهم بزرگ بودن بینی را ایجاد کند که اگر کاندیدای جراحی زیبایی بینی نباشید، شما میتوانید با تغییرات در چانه خود نمایه صورت خود را بهبود بخشد. در برخی موارد ممکن است جراحی چانه و رینوپلاستی به طور همزمان توصیه و انجام شود.

آمادگی روحی و روانی:

ترس از جراحی همیشه یکی از مواردی بوده که قبل از جراحی بینی برای فرد استرس ایجاد می کند. در صورتی که زمان عمل بینی ناراحتی و یا استرس داشته باشید ، سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده و طول دوران نقاهت جراحی بینی ممکن است بیشتر بشود. برای کاهش استرس خود باید در جلسه مشاوره جراحی بینی تمام سوالات و ابهامات خود را در مورد جراحی و روش انجام آن از پزشک جراح سوال کنید.

هزینه جراحی بینی:

هزینه جراحی بینی یکی از سوالات رایجی است که مراجعین در اولین مشاوره خود از پزشک می پرسند. در حالی که بسیاری از هزینه ها به میزان مهارت جراح بستگی دارد، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. موقعیت کلینیک نقش بسزایی دارد. یک منطقه شهری پرجمعیت احتمالاً قیمت را افزایش می دهد، اما شما به جراحان با تجربه و ماهرتر نیز دسترسی خواهید داشت. پیچیدگی عمل زیبایی بینی شما نیز یک عامل تعیین کننده مهم است. از آنجایی که این جراحی زیبایی است، هزینه هایی وجود دارد که یک بیمار به اجبار متحمل می شود. این هزینه ها شامل بیهوشی، پرسنل پرستاری و استفاده از کلینیک از تجهیزات جراحی و دارو است.

مراقبت های قبل از جراحی بینی

اگر جراح شما موافقت کند که شما کاندید عمل جراحی هستید، می توانید برای عمل خود برنامه ریزی کنید. در آماده سازی برای عمل باید در نظر داشته باشید که ترتیب انتقال ایمن را از بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی پس از عمل را ترتیب دهید، زیرا نمی توانید خودتان رانندگی کنید.

همچنین ممکن است بخواهید در صورت نیاز به کمک در انجام کارهای مراقبت شخصی، ترتیبی دهید که در چند روز اول پس از جراحی، کسی در کنار شما بماند، زیرا ممکن است با از بین رفتن ماده بیهوشی در بدن، کمبود حافظه، کاهش زمان واکنش و اختلال در قضاوت را تجربه کنید.

جراح شما همچنین از شما می خواهد که حداقل 2 هفته قبل و بعد از جراحی از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید زیرا این داروها می توانند روند انعقاد خون را کاهش داده و خطر خونریزی داخلی را افزایش دهند. هر دارو یا مکملی که به مصرف خود ادامه می دهید باید توسط جراح شما تایید یا تجویز شود.

ممکن است از افراد سیگاری خواسته شود که قبل از عمل و در طول دوره نقاهت سیگار را ترک کنند. سیگار معمولاً روند بهبودی را کند می‌کند (مقبض شدن رگ‌های خونی، در نتیجه اکسیژن و خون کمتری می‌تواند به بافت‌های بدن برسد) و می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عوارض مرتبط با عفونت کند. همچنین قبل از جراحی بینی رژیم غذایی سالمی داشته باشید که شامل میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • استراحت کافی داشته باشید و با قرار دادن سر را به بالا بخوابید.
  • کمپرس سرد را روی صورت خود بگذارید.
  • غذاهای نرم و مغذی بخورید.
  • بانداژ را طبق دستور پزشک تعویض کنید.
  • هنگام استحمام از دوش گرفتن اجتناب کنید.
  • دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید.

بیشتر بخوانید: قبل از عمل بینی حتما بخوانید!

مشاوره قبل از جراحی بینی

اگر به فکر انجام جراحی بینی هستید، یک قرار ملاقات با جراح پلاستیک انتخابی خود برای مشاوره اولیه بگذارید تا بتوانید از رویکردهای جراحی و از تجربه پزشک مطلع شوید. در اولین جلسه، در مورد اهداف خود کاملاً صادق باشید و هر سؤالی دارید بپرسید. همچنین میتوانید سوالات خود را در خصوص جراحی‌ بینی و سایر جراحی‌های زیبایی صورت، میتوانید از خانم دکتر سوره علاف اکبری بهترین جراح پلاستیک صورت در تهران بپرسید.

بیشتر بخوانید : بهترین جراح بینی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =

تماس با دکتر علاف اکبری