دکتر سوره علاف اکبری / جراحی بینی / بهترین جراح انحراف بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین جراح انحراف بینی در تهران

برای درمان انحراف بینی باید به بهترین جراح انحراف بینی باید مراجعه شود، زیرا بینی یکی از قسمت های مهم بدن است که نقش حیاتی را برای ما ایفا می کند. این عضو ممکن است به دلایل زیادی دچار مشکلاتی بشود. مشکلاتی که ممکن است بینی داشته باشد شامل انحراف است. انحراف بینی زمانی رخ میدهد که تیغه بینی فرد به یک سمت کج شده باشد. این مشکل ممکن است به صورت مادرزادی و یا بر اثر یک ضربه سنگین به وجود آمده باشد.

بهترین جراح انحراف بینی

انحراف بینی (انحراف سپتوم) چیست؟

ناهمواری شدید بینی به عنوان انحراف سپتوم شناخته می شود. سپتوم غضروفی است  که در بینی قرار گرفته و سوراخ های بینی را از هم جدا می کند. به طور طبیعی، در مرکز قرار می گیرد و سوراخ های بینی را به طور مساوی تقسیم می کند. سپتوم ناهموار بسیار شایع است. با این حال، در برخی از افراد، اینطور نیست. بسیاری از افراد تیغه بینی ناهموار دارند که باعث می شود یک سوراخ بینی بزرگتر از دیگری باشد ومیتواند باعث عوارض سلامتی مانند مسدود شدن سوراخ بینی یا مشکل در تنفس شود. تنها در صورتی، انحراف سپتوم به مراقبت پزشکی نیاز دارد که باعث سایر مشکلات سلامتی شود یا بر کیفیت زندگی تأثیر منفی بگذارد.

علت انحراف سپتوم بینی

انحراف تیغه بینی می تواند مادرزادی باشد. همچنین می تواند در نتیجه آسیب به بینی رخ داده باشد. مردم اغلب در اثر ورزش ها، دعوا یا تصادفات رانندگی این صدمات برایشان اتفاق میافتد. انحراف سپتوم بینی نیز می تواند با افزایش سن بدتر شود.

علائم انحراف بینی

اکثر افرادی که سپتوم انحرافی دارند، فقط یک انحراف جزئی دارند وعلائم احتمالی که ممکن است داشته باشند عبارتند از:

 • مشکل در تنفس از طریق بینی
 • داشتن تنفس یک طرف بینی
 • خونریزی بینی
 • عفونت های سینوسی
 • خشکی در یک سوراخ بینی
 • خروپف یا تنفس بلند در زمان خواب
 • گرفتگی یا فشار بینی

انحراف شدید می تواند با درد صورت نیز همراه باشد. اگر مکررا فرد  دچار خونریزی بینی یا عفونت سینوسی شود، باید به پزشک مراجعه کند.

انحراف بینی چگونه تشخیص داده می شود؟

برای تشخیص انحراف تیغه بینی، پزشک ابتدا سوراخ های بینی شما را با اسپکولوم بینی معاینه میکند. سپس پزشک محل قرارگیری سپتوم و تاثیر آن بر اندازه سوراخ های بینی را بررسی میکند. پزشک همچنین سوالاتی در مورد خواب، خروپف، مشکلات سینوسی و مشکل در تنفس از شما می پرسد.

انحراف بینی چگونه درمان می شود؟

برای انحراف سپتوم شدید، جراحی گزینه درمانی بسیار رایج است. با توجه به عواملی مانند هزینه ها، خطرات یا عوامل دیگر، برخی از افراد با انحراف سپتوم ترجیح می دهند تحت عمل جراحی قرار نگیرند و سایر روش های درمانی  که در دسترس هستند را انجام دهند. در واقع آنها انحراف سپتوم را برطرف نمی کنند، اما می توانند علائم همراه آن را کاهش دهند. برای کمک به درمان علائم انحراف بینی، روش های زیر تاثیر بسیاری خواهد داشت:

 • ضد احتقان ها
 • آنتی هیستامین ها
 • اسپری استروئیدی بینی
 • نوارهای بینی
 • عمل جراحی

اگر علائم شما با دارو یا سایر تلاش‌های درمانی بهبود پیدا نکند، پزشک ممکن است یک جراحی ترمیمی به نام سپتوپلاستی را به شما پیشنهاد کند.

روش جراحی انحراف بینی

ابتدا باید قبل و بعد از انجام جراحی از مصرف داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن به مدت دو هفته خودداری شود. این داروها ممکن است باعث خطر خونریزی زیاد شما بشوند. همچنین باید سیگار را قبل از انجام عمل ترک کنید، زیرا می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.

عمل سپتوپلاستی تقریبا حدود 90 دقیقه طول می کشد و تحت بیهوشی انجام می شود. با توجه به نظرجراح شما ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی دریافت کنید. در طول این عمل، جراح سپتوم را بریده و غضروف یا استخوان اضافی را خارج می کند. این کار سپتوم و مجرای بینی شما را صاف می کند. آتل های سیلیکونی ممکن است در هر سوراخ بینی برای حمایت از سپتوم قرار داده شود. سپس زخم برش با بخیه بسته می شود. گاهی اوقات، رینوپلاستی یا عمل انحراف بینی  با سپتوپلاستی ترکیب می شود تا ظاهر بینی را بهبود بخشد. به این روش سپتورینوپلاستی می گویند. همچنین سپتوپلاستی ممکن است با جراحی سینوس نیز ترکیب شود.

ویژگی های بهترین جراح انحراف بینی

بهترین جراحی که عمل انحراف به او سپرده می شود باید دارای ویژگی های زیر باشد :

 • بهترین جراح انحراف بینی باید به خوبی انحراف بینی را تشخیص دهد  و به این منظور باید از آزمایش های مختلف استفاده کند تا بتواند میزان مشکلات بینی را به خوبی مشخص کند.
 • در صورتی که به انجام جراحی نیازی نباشد باید از روش های دارویی استفاده کند.
 • یک جراح خوب باید این عمل را با تهاجم کمی انجام می دهد و جراح باید دارای دستیاران کار بلد و ماهری باشد تا درصد خطا در حین انجام عمل کاهش یابد.
 • در حین انجام عمل انحراف بینی باید مراقب باشد به قسمت بویایی بینی آسیبی وارد نشود.
 • بهترین جراح انحراف بینی باید بتواند این عمل را به همراه عمل زیبایی بینی به خوبی انجام دهد.

روش پیدا کردن بهترین دکتر برای عمل انحراف بینی

برای پیدا کردن بهترین دکتر عمل انحراف بینی در تهران باید به نکات مختلفی توجه شود که چندین نکته مهم را برای شما ذکر کرده ایم :

 • پیدا کردن جراحی که در این زمینه هم مهارت داشته باشد.
 • برسی نمونه کار های جراح مورد نظر. در صورتی که می خواهید خیلی سریع تر به نتیجه برسید می توانید به سایت جراحان مراجعه کنید.
 • فرد باید قبل ازهرعملی اطلاعات خود را بالا ببرد و در این زمینه مطالعه داشته باشد.
 • کمک گرفتن و پرس وجو کردن از کسانی که دچار این مشکلات بوده و این روش درمانی را انجام داده اند.

هزینه جراحی بینی انحرافی

عوامل مختلفی  بر قیمت جراحی انحراف بینی تاثیرگذار هستند، مانند دستمزد پزشک جراح، که هرچه پزشک متخصص تر باشد دستمزد آن ممکن است بیشتر باشد، مکان جغرافیایی انجام جراحی و اینکه یک بینی چقدر باید روش کار شود، تعیین کننده در قیمت جراحی بینی انحرافی هستند. جراحی بینی انحرافی چون یک عمل زیبایی به حساب نمی آید، پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتراز هزینه این عمل و یا مشاوره تلفنی و تعیین وقت، حتما با شماره درج شده ما در سایت تماس بگیرید.

کلام آخر

انحراف سپتوم ممکن است مشکلی ایجاد نکند و نیازی به درمان نداشته باشد، با این حال در برخی موارد انحراف سپتوم می تواند منجر به عوارض دیگری شود. اینها شامل بی خوابی، خروپف، خفگی، مشکل در تنفس، عفونت یا خونریزی بینی است. موارد شدید ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. اگر انحراف تیغه بینی دارید که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد و فکر می‌کنید ممکن است سپتوم انحرافی داشته باشید، به بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در تهران مراجعه کنید. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است این علائم را تجربه کنید، از جمله سینوزیت مزمن یا آلرژی بینی. مطمئن شوید که تشخیص درست را دریافت کرده اید تا بتوانید درمان مورد نیاز خود را دریافت کنید و حتما علایم های خود را با بهترین جراح بینی در تهران در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

تماس با دکتر علاف اکبری