دکتر سوره علاف اکبری / جوانسازی صورت / همه چیز درباره مینی لیفت صورت ( مینی فیس لیفت )
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

همه چیز درباره مینی لیفت صورت ( مینی فیس لیفت )

مینی لیفت صورت می تواند پاسخی برای کسانی باشد که به دنبال احساس و جوانی دوباره هستند. این روش مزایا و عوارض خود را دارد که هر فردی باید قبل از انجام این روش آن را بداند. رایج ترین و محبوب ترین روش صورت برای معکوس کردن علائم پیری، از بین بردن پوست اضافی صورت و سفت کردن صورت، لیفت صورت است. با این حال، گزینه های بیشتری در حال حاضر برای کسانی که مایل به انجام لیفت صورت هستند در دسترس است. مینی لیفت صورت در حال حاضر در میان کسانی که می خواهند با کارهای آرایشی کمتر به چهره ای جوان برسند، محبوب است.

روش مینی لیفت صورت

بیشتر بدانید: جراحی لیفت گردن

روش مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت معمولاً در نیمه پایینی صورت، اطراف فک، گردن و چانه انجام می شود. هدف اصلی آن هدف قرار دادن پوست افتاده و کمک به فرد برای دستیابی به ظاهری جوان است. عمل زیبایی اصلاحی نسبت به جراحی لیفت صورت سنتی که کل صورت را هدف قرار می دهد کمتر تهاجمی است. همچنان جای زخمی بر جای خواهد گذاشت، اما یک زخم کوچک.

چرا افراد مینی لیفت صورت انجام می دهند؟

افراد یک مینی فیس لیفتبرای هدف قرار دادن نواحی مشکل دار در اطراف قسمت پایین صورت و گردن انجام می دهند و این کار باعث می شود که تفاوت طبیعی و ظریف تری به صورت ارائه شود. به جای سفتی در کل ناحیه، لیفت مینی صورت، افتادگی روی و اطراف قسمت پایین صورت را که اغلب بزرگترین نگرانی مردم است، از بین می برد.

مینی لیفت صورت شامل چه مواردی می شود؟

نتیجه نهایی یک مینی لیفت صورت سفت کردن چانه، خط فک و گردن است. با ایجاد برش‌های کوچک در اطراف نیمه پایینی صورت، افتادگی پوست را از بین می‌برد و به این ترتیب پوست برای ایجاد اثری غیر افتادگی بالا کشیده می‌شود.

گاهی اوقات، پوست اضافی در طول فرآیند برداشته می شود. در برخی موارد، لیفت ابرو یا چشم نیز به‌عنوان روش دیگری برای کمک به به حداکثر رساندن نتایج انجام می‌شود، و این به این دلیل است که لیفت صورت مینی فقط نیمه پایینی صورت را هدف قرار می‌دهد.

در طول یک لیفت صورت کوچک، جراح برش‌های کوچکی را در اطراف گوش و خط مو ایجاد می‌کند، پس از اینکه بیهوشی در آن قرار گرفت. سپس، جراح بافت‌های زیرین پوست را با بلند کردن و کشیدن آنها به سمت بالا دستکاری می‌کند و اثر لیفتینگ ایجاد می‌کند. در حدود این زمان، جراح در صورت لزوم بافت اضافی را برمی دارد.

پس از جراحی، جراح تمام برش ها را می بندد و کمترین جای زخم را بر جای می گذارد. این اسکارها احتمالاً به مرور زمان محو می شوند و به سختی متوجه می شوند.

هزینه مینی لیفت صورت چقدر است؟

هزینه مینی لیفت صورت می تواند بسته به عوامل زیر متفاوت باشد:

 • تجربه جراح
 • چقدر کار درگیر است
 • بیمارستان

با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا هرچه جراح با تجربه و معتبرتر باشد، هزینه لیفت صورت مینی بیشتر خواهد بود. برخی از هزینه های اضافی ممکن است رخ دهد، معمولاً به دلیل مراقبت های بعدی مورد نیاز، بیهوشی و هرگونه هزینه اضافی بیمارستان. برای بیمارانی که یک بیمارستان خصوصی یا کلینیک تخصصی را انتخاب می کنند، احتمالاً هزینه های اضافی بیمارستان اضافه می شود.

اگرچه مینی لیفت صورت را می توان یک روش پرهزینه در نظر گرفت، اما برای افرادی که در مراحل اولیه پیری با مشکلات اعتماد به نفس سر و کار دارند ارزش آن را دارد. مینی لیفت صورت را می توان روی پوست های مسن نیز انجام داد. با این حال، انجام این روش در مراحل اولیه می تواند نتایج را بهبود بخشد و برای مدتی با پیری بیشتر مبارزه کند.

تفاوت بین مینی لیفت صورت و لیفت صورت

 • مینی لیفت صورت و لیفت صورت سنتی دو عمل زیبایی اصلاحی بسیار متفاوت هستند. لیفت صورت مینی روشی کمتر تهاجمی نسبت به لیفت صورت و گردن جامع تر است. لیفت صورت روی دو سوم پایین صورت و گردن تمرکز دارد. لیفت کامل صورت شامل پیشانی نمی‌شود، اما در عوض، تمام ویژگی‌های صورت زیر آن برای ارائه ظاهری کاملاً کشیده به نظر می‌رسد.
 • علاوه بر این، یک مینی فیس لیفت، جای زخم کمتری بر جای می گذارد که نیاز به حداقل برداشتن بافت دارد. از این رو، یک برش کوچک ایجاد می شود که کمترین جای زخم را از خود به جای می گذارد.
 • در مقابل، یک لیفت کامل صورت سنتی باعث ایجاد جای زخم بیشتر می شود. اغلب، اسکارهای ناشی از هر دو لیفت صورت کاهش می‌یابد و کمتر قابل توجه می‌شوند.
 • هنگامی که بیمار شروع به افزایش سن می کند، لیفت صورت مینی می تواند بهترین پاسخ باشد و می تواند با علائم اولیه افتادگی فک، گردن و چانه مقابله کند. اگر بیمار نیاز به لیفت بیشتر (دور چشم ها و گونه ها) داشته باشد، لیفت کامل صورت بهترین پاسخ خواهد بود.

بیشتر بدانید: عمل جراحی لیفت پیشانی

مینی لیفت صورت چقدر دوام و ماندگاری دارد؟

مینی لیفت صورت یک راه حل عالی برای کسانی است که می خواهند با علائم اولیه پیری مقابله کنند و نیازی به تعمیر و نگهداری منظم نداشته باشند. این به این دلیل است که یک مینی لیفت صورت برای اکثر بیماران بین پنج تا ده سال دوام می آورد. در مقایسه، لیفت کامل صورت می تواند مدت بیشتری طول بکشد.

نتایج بسته به سن پوست در زمان انجام عمل باقی می ماند. اگر مینی لیفت صورت روی پوست‌های جوان‌تر که فقط علائم پیری را مشاهده می‌کنند انجام شود، می‌تواند بیشتر دوام بیاورد. با این حال، طول عمر از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

مزایای مینی لیفت صورت

مینی لیفت صورت به بیماران این امکان را می دهد تا زیبایی واقعی خود را برجسته کنند. این می تواند به طرق مختلف برای بیمار مفید باشد:

 • حداقل جای زخم

لیفت صورت مینی بهترین روش برای کسانی است که خواهان کمترین جای زخم هستند. برش ها در اطراف خط مو و نزدیک گوش ها قرار می گیرند که اغلب مکان های مخفی هستند. از این رو، دیدن آنها حتی زمانی که جای زخم وجود دارد، چالش برانگیز خواهد بود. برش‌ها در اینجا ایجاد می‌شوند تا این روش بتواند بافت اضافی را به عقب بکشد، که منجر به بازسازی و سفت شدن عضلات صورت می‌شود.

 • کاهش زمان بهبودی

از آنجایی که مینی لیفت صورت یک درمان محافظه کارانه است، فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد. این به این معنی است که زمان بهبودی با لیفت صورت کمتر از یک لیفت کامل صورت است. به علاوه، این بدان معناست که عوارض کاهش می یابد.

از آنجایی که از بی حسی موضعی استفاده می شود، بیمار هنگام انجام عمل هوشیار خواهد بود. با این حال، بیمار چیزی احساس نخواهد کرد و این یک تجربه راحت خواهد بود. زمان جراحی بسته به فرد و روش ممکن است متفاوت باشد. با این حال، زمان بهبودی حداقل باقی خواهد ماند.

 • اعتماد به نفس بیشتر

بسیاری از بیمارانی که درمان زیبایی را برای صورت خود در نظر می گیرند، اعتماد به نفس پایینی خواهند داشت. پیری پوست که با افتادگی همراه است می تواند باعث شود که فرد بهترین احساس را نداشته باشد.

بنابراین، مینی لیفت صورت می تواند این اعتماد به نفس را بازگرداند و به فرد احساس بهترین حالت را بدهد. این یک درمان غیر تهاجمی است که به بهبود زیبایی طبیعی و اعتماد به نفس بیمار کمک می کند.

مینی لیفت صورت

بیشتر بدانید: لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

خطرات و عوارض مینی لیفت صورت

مانند هر جراحی، لیفت مینی صورت می تواند عوارض جانبی داشته باشد. شایع ترین عوارض جانبی مستقیماً پس از اتمام جراحی خواهد بود. بیمار ممکن است تورم، درد و کبودی را تجربه کند. این عوارض جانبی و بهبودی باید ظرف چند روز تمام شود. در صورت بروز این علائم و عدم بهبودی، توصیه می شود با جراح مشورت کنید.

علائم دیگری که باید به آنها توجه کرد و نیاز به مراقبت پزشکی دارند عبارتند از:

 • افزایش التهاب
 • درد شدید
 • تب
 • لرز
 • از دست دادن احساس ناشی از آسیب عصبی
 • ترشح از پوست
 • خون ریزی

این علائم هرگز نباید بدون مراقبت رها شوند و همیشه باید توسط جراح یا متخصص مراقبت های بهداشتی مشاهده شوند.

بعد از مینی لیفت صورت چه انتظاری داریم؟

در نظر گرفتن خطرات و عوارضی که ممکن است پس از مینی لیفت صورت رخ دهد ضروری است. این به بیماران این امکان را می دهد که بفهمند چه چیزی باید انتظار داشته باشند و علائم خطرناکی که باید به آنها توجه کنند، که نیاز به توجه یک متخصص پزشکی دارد.

پس از تکمیل مینی لیفت صورت، بیماران پس از پایان بیهوشی و احساس طبیعی دوباره از بیمارستان مرخص می شوند. معمولا چندین روز طول می کشد تا دوباره احساس کنید. اگر به جزئیات بیشتر ریکاوری لیفت صورت علاقه مند هستید، ارزش آن را دارد که راهنمای ریکاوری لیفت صورت ما را مطالعه کنید.

همه بیماران با بخیه و پانسمان به خانه فرستاده می شوند. پانسمان ضروری است زیرا میکروب ها و باکتری های مضر را دور نگه می دارد. اگر باکتری روی بخیه ها و پوست نفوذ کند، ممکن است عوارض بیشتری ایجاد کند. برای جلوگیری از این امر، جراح به بیمار توصیه می کند که پانسمان را تا زمانی که ممکن است نگه دارد. بسته به نوع بخیه های داده شده، بخیه ها احتمالا بعد از ده روز برداشته یا حل می شوند.

تورم یا کبودی بیشتر ممکن است پس از برداشتن بخیه ها به دلیل لمس محل عمل ایجاد شود.

برخی از جراحان ممکن است به مدت چند روز از انجام برخی فعالیت‌ها جلوگیری کنند تا تورم برطرف شود، که به بهبودی کامل کمک می‌کند. برخی فعالیت‌ها، مانند ورزش با شدت بالا، می‌توانند تورم و کبودی را بدتر کنند.

بنابراین، کل زمان بهبودی چندین هفته خواهد بود. هر چه بیمار دستورالعمل های مراقبت های بعد از جراح را بیشتر دنبال کند، بهبودی او بهتر خواهد بود.

پس از اتمام مینی لیفت صورت و زمان نقاهت، بیمار نیازی به ویزیت بیشتر در بیمارستان ندارد. در صورت بروز مشکل، توصیه می شود به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

مینی لیفت صورت چقدر دردناک است؟

ممکن است بعد از یک لیفت کوچک صورت کمی درد ایجاد شود. در طول عمل، بیماران تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار خواهند گرفت. از این رو در طول درمان هیچ دردی احساس نخواهند کرد.

با این حال، درد ممکن است پس از آن زمانی که ناحیه متورم شده و کمی کبود شده است رخ دهد. درد ناشی از لیفت مینی صورت بسیار کمتر از لیفت کامل صورت است، زیرا فقط نواحی خاصی لیفت می شوند. علامت اصلی مینی فیس لیفت، تورم است. با این حال، این تنها باید چند روز طول بکشد، و سپس درد و ناراحتی از بین می رود. اگر درد و ناراحتی ناپدید نشد یا بدتر شد، به دنبال کمک پزشکی باشید.

چگونه برای یک مینی لیفت صورت آماده شویم؟

مینی لیفت صورت یک عمل زیبایی اصلاحی برای افرادی است که به جای لیفت کامل صورت به دنبال لیفت کمی نیستند. از آنجایی که روی نیمه پایینی صورت تمرکز می کند، فقط برای فک، چانه و گردن مفید است و هیچ قسمت دیگری از صورت را ندارد.

این انتخاب عالی برای بیمارانی است که علائم اولیه پیری دارند زیرا یک روش نگهداری در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، اگر بیمار به دنبال روشی با دوره نقاهت کوتاه و کمترین جای زخم پس از آن باشد، مینی لیفت صورت بهترین گزینه خواهد بود. اقدامات قبل از مینی لیفت صورت شامل:

 • اگر کسی احساس کند که مینی لیفت صورت برای او مناسب است، باید بداند که چگونه برای این عمل به درستی آماده شود.
 • توصیه می شود در این عمل از هیچ گونه لوازم آرایشی یا جواهرات استفاده نکنید. اگر بیمار آنها را بپوشد، می تواند روند را کاهش دهد.
 • بیمار همچنین باید تمام داروها و گیاهانی را که مصرف می کند افشا کند. این به این دلیل است که برخی از داروها می توانند با این روش تداخل کنند و باعث خونریزی شوند.
 • مصرف دخانیات و تنباکو نیز ممکن است برای مدتی قبل از عمل ممنوع باشد. از این رو، جراح خود را مطلع کنید که آیا این محصولات برای استفاده شخصی است تا بتواند مطابق با آن توصیه کند.
 • پس از اتمام عمل، بیمار باید از بیمارستان به خانه برود. سازماندهی این امر قبل از عمل ضروری است تا بیماران بتوانند از بیمارستان به خانه خود مراقبت کنند و به آنها کمک کنند.

کلام آخر

به طور خلاصه، مینی لیفت صورت برای کسانی که به دنبال رفع افتادگی و چین و چروک اطراف نیمه پایینی صورت هستند، بسیار موثر است. برای نواحی میانی و بالای صورت موثر نخواهد بود و توصیه می شود به دنبال لیفت کامل صورت یا سایر عمل های زیبایی برای آن نواحی باشید. مینی لیفت صورت فقط شامل برش های کوچک است و کمترین درد و جای زخم را ایجاد می کند، به این معنی که شواهد بسیار کمی وجود خواهد داشت که نشان دهد فردی این عمل را انجام داده است.

مینی لیفت صورت برای کسانی که به دنبال به حداقل رساندن یا از بین بردن افتادگی، چین و چروک و سایر علائم پیری در نیمه پایینی صورت هستند، ایده آل است. به همین ترتیب، این گران‌ترین عمل زیبایی نیست و در مقایسه با لیفت کامل صورت، می‌توان آن را گزینه‌ای کاملا مقرون به صرفه در نظر گرفت. به‌علاوه، نتایج می‌تواند تا ده سال دوام داشته باشد، که اگر می‌خواهید به زیبایی طبیعی خود برسید و اعتماد به نفس خود را در هنگام مشاهده علائم پیری افزایش دهید، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. همیشه قبل از انجام این عمل با یک متخصص جراحی صحبت کنید تا از هزینه دقیق آن مطلع شوید.

سوالات متداول مینی لیفت صورت

آیا در طول جراحی مینی لیفت صورت بیدار هستید؟

برای مینی لیفت صورت از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می شود تا بیمار بیدار باشد. اما آنها چیزی احساس نخواهند کرد. بیمار در تمام طول عمل هوشیار است و داروی بی حسی باعث بی حسی می شود، بنابراین نمی تواند اتفاقی را که در حال رخ دادن است احساس کند.

آیا برای من مینی لیفت صورت مناسب است؟

دانستن اینکه آیا یک مینی لیفت صورت برای شما مناسب است یا خیر، بستگی به آنچه از چهره خود می خواهید دارد. مینی لیفت صورت معمولا برای آن دسته از بیماران جوانی است که به زودی با مشکلات پیری مانند چین و چروک و افتادگی پوست مواجه می شوند. اگرچه مینی لیفت صورت را می توان بر روی پوست های مسن انجام داد، اما نتایج ممکن است به همان اندازه موثر نباشد. یا ممکن است نیاز باشد که بافت اضافی بیشتری بریده شود. این روش برای افرادی در چهل سالگی طراحی شده است و برای کسانی که به دنبال مقدار کمی سفت کردن هستند ایده آل است. علائم بارزتر پیری را اغلب می توان با لیفت کامل صورت درمان کرد.

آیا انجام مینی لیفت صورت ارزش دارد؟

بسته به نتایج دلخواه شما، مینی لیفت صورت می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. این روش بسیار کم تهاجم ، کم هزینه و درد کمترنسبت به لیفت کامل صورت است. این برای افراد 40 ساله طراحی شده است که در اطراف گردن، گردن و فک آویزان هستند. با این حال، می تواند برای سایر سنین نیز موثر باشد  و می تواند برای کسانی که علائم پیری اندکی و اندکی برجسته دارند موثر باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

تماس با دکتر علاف اکبری