دکتر سوره علاف اکبری / جوانسازی صورت / لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی در تهران

لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی یک روش جراحی زیبایی برای سفت کردن و برداشتن پوست و بافت های اضافی است که باعث افتادگی ابروهای شما می شود. در نتیجه ظاهر صورت شما را بهبود می بخشد و به آن ظاهر و احساسی تازه می بخشد. روند طبیعی پیری می تواند باعث افتادگی ابرو یا افتادگی پوست در پیشانی شود. همچنین می تواند در نتیجه کاهش وزن ناگهانی و کاهش چربی اطراف پیشانی رخ دهد. افتادگی پیشانی می تواند باعث افتادگی بیش از حد پلک های فوقانی یا افتادگی ابرو در صورت استفاده از تزریقات ضد چروک برای کاهش چین و چروک های پیشانی شود.

لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی

بیشتر بدانید : جراحی لیفت پیشانی و ابرو

لیفت پیشانی را می توان با استفاده از روش کلاسیک یا از طریق روش آندوسکوپی انجام داد. لیفت ابرو به روش اندوسکوپی یک روش کم تهاجمی است که با استفاده از اسکارهای کوچک در پوست سر، پیشانی، پلک بالایی و ابروهای شما را با کمک یک ابزار تخصصی به نام آندوسکوپ (تلسکوپی کوچک) به حرکت در می آورد و بالا می برد. در زمان جراحی، ماهیچه های بین ابروها را می توان ضعیف کرد تا چین و چروک های پوست در آن ناحیه به حداقل برسد. به همین ترتیب، خطوط افقی چین و چروک در پیشانی را می توان به همین روش درمان کرد.

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی چیست؟

لیفت ابرو به روش اندوسکوپی یک روش کم تهاجمی برای بازگرداندن درخشندگی یک سوم فوقانی صورت شما با برداشتن پوست و بافت های اضافی اطراف ناحیه پیشانی است. همچنین شامل جابجایی عضلات و بافت های زیرین در آن ناحیه است. این روش با کمک یک ابزار تخصصی به نام آندوسکوپ انجام می شود. سیستمی از دوربین‌ها که به تجسم بهتر از طریق حداقل برش‌ها کمک می‌کند. این به شما کمک می کند تا ظاهری محکم تر به ناحیه پیشانی که ممکن است در نتیجه روند طبیعی پیری یا کاهش وزن ناگهانی به هر دلیلی از بین رفته است، به دست آورید. اگر افتادگی پوست در یک سوم فوقانی صورت شما بر ظاهر شما تأثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکلات مربوط به خود انگاره یا شل شدن پوست پلک بالایی به دلیل افتادگی ابروهای شما می شود، کاندیدای ایده آل برای جراحی هستید.

لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

آیا من کاندید خوبی برای جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی هستم؟

 • شما انتظارات واقع بینانه ای دارید که جراحی می تواند برای شما انجام دهد.
 • شما در وضعیت جسمی و روحی سالمی هستید.
 • خطوط اخم روی پیشانی خود دارید
 • چین و چروک بیش از حد در پیشانی خود دارید.
 • شما می خواهید یک تجربه استراحت بیشتر برای صورت خود، به خصوص یک سوم بالایی داشته باشید.
 • شما خط موی مناسبی دارید و کچل نیستید.
 • شما فردی غیر سیگاری هستید یا طبق صلاحدید پزشک حاضر به ترک سیگار هستید.
 • ابروهای شما کم است و در پلک بالایی پوست شل دارید

مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی

مزایای لیفت ابرو آندوسکوپی عبارتند از:

 • با سفت کردن ناحیه ابرو، ظاهری سفت و طبیعی به یک سوم بالایی صورت شما می بخشد.
 • به کاهش چین و چروک پیشانی کمک می کند
 • نتایج طولانی مدت هستند و جای زخم پس از عمل قابل مشاهده نیست زیرا در ناحیه پوست سر ایجاد می شود.
 • این به خلاص شدن از شر خطوط اخم ایجاد شده در نتیجه افزایش سن یا استرس کمک می کند.
 • این به تغییر موقعیت خط ابرو در امتداد خطوط برآمدگی طبیعی ابرو کمک می کند.
 • در مقایسه با روش های سنتی لیفت ابرو، زمان ریکاوری بسیار کمتری دارد.

لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی اغلب با سایر روش‌های زیبایی صورت، از جمله لیفت صورت، بلفاروپلاستی یا تزریق‌های ضد چروک ترکیب می‌شود.

مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی

روش لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی چگونه است؟

لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک یک روش جراحی زیبایی کم تهاجمی برای بازگرداندن درخشندگی ناحیه ابرو با برداشتن پوست و بافت های اضافی و سفت کردن عضلات و بافت های زیرین است. پزشک متخصص از ابزاری به نام آندوسکوپ برای انجام لیفت ابرو با کمترین برش استفاده می کند. او چهار برش کوچک را به خوبی در خط موی شما ایجاد می کند تا جای زخم بعد از عمل به راحتی قابل مشاهده نباشد. تکمیل این روش حدود یک یا دو ساعت طول می کشد، اما ممکن است زمانی که با سایر روش ها انجام شود، بیشتر طول بکشد. اکثر بیماران در روز جراحی به خانه می روند.

مراحل زیر مراحل مختلف این روش را مشخص می کند:

 • بیهوشی: لیفت ابرو با آندوسکوپی با بیهوشی عمومی انجام می شود
 • ایجاد برش ها: 4 برش کوچک در پوست سر شما ایجاد می کند. جای زخم بعد از عمل در نتیجه این برش ها نامحسوس بوده و در عرض 2 هفته محو می شود.
 • سفت کردن پوست با هدایت آندوسکوپ: از طریق برش، آندوسکوپ را وارد می کند و با کمک بزرگنمایی ارائه شده توسط آن، عضلات و بافت های داخل و زیر پوست را تنظیم می کند. همچنین علت چین و چروک پیشانی و خطوط اخم برطرف خواهد شد.
 • بستن برش: پس از برداشتن پوست و بافت کافی، برش‌های پوست سر با استفاده از نخ غیر قابل جذب مهر و موم می‌شوند. 2 پیچ کوچک که در جمجمه پیچ می شوند برای نگه داشتن ابرو در زمان بهبودی استفاده می شود. اینها 10 روز پس از عمل برداشته می شوند. بانداژی روی پیشانی شما زده می شود تا بخیه ها را بپوشاند. بخیه های غیر قابل جذب 10 روز پس از عمل برداشته می شوند.
 • ریکاوری بعد از عمل: بلافاصله پس از عمل، ممکن است کمی ناراحتی خفیف، تورم و کبودی در اطراف ناحیه پیشانی داشته باشید. شما نباید نگران آن باشید، زیرا این یک اتفاق رایج است و قبل از ترخیص تحت نظر قرار می گیرد. داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک ها را برای دوره بهبودی برای شما تجویز می کند.

بهبودی بعد از لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی

اسکار لیفت پیشانی لیفت ابرو : زمان بهبودی پس از لیفت ابرو با آندوسکوپی در مقایسه با جراحی های تهاجمی پیشانی که هدف مشابهی دارند کمتر است. بهبودی پس از عمل جراحی به وضعیت سلامتی و توانایی‌های درمانی بدن شما بستگی دارد، اما معمولاً بهبودی اولیه پس از لیفت آندوسکوپی ابرو حدود دو هفته طول می‌کشد. به شما توصیه می شود که در چند روز اول پس از جراحی با سر متمایل بخوابید زیرا این کار به تخلیه زودهنگام تورم کمک می کند. استفاده از کمپرس سرد به طور غیر مستقیم روی تورم به تسکین درد و تورم کمک می کند.

پس از 10 تا 14 روز که قسمت اعظم تورم فروکش کرده است، باید بتوانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. با این حال باید از فعالیت های شدید اجتناب شود و تنها پس از مشورت با دکتر علاف اکبری باید از سر گرفته شود. در طول دوره نقاهت باید از سیگار کشیدن و مصرف الکل خودداری کرد زیرا در بهبود زخم اختلال ایجاد می کند. شما باید از خاراندن ناحیه برش در پوست سر خودداری کنید. موهای شما تورم را کاملاً پنهان می کند. همچنین، پمادهایی را تجویز می کند که به محو شدن جای زخم کمک می کند.

نتایج نهایی پس از لیفت آندوسکوپی ابرو ممکن است چند ماه طول بکشد تا کاملاً قابل مشاهده باشد و پس از کاهش تورم تمام شود. نتایج پس از این روش طولانی مدت است، اما می تواند توسط عوامل مختلفی مانند افزایش وزن و افزایش سن تغییر کند.

آیا می توانم سیگار بکشم و لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی انجام دهم؟

سیگار کشیدن باعث کاهش تولید الاستین و کلاژن پروتئین می شود که برای کشسانی و استحکام پوست بسیار مهم هستند. همچنین روند افتادگی پوست ناشی از افزایش سن را تسریع می کند. علاوه بر این، سیگار کشیدن می تواند قبل و بعد از خود جراحی بسیار سمی باشد. اگر سیگاری هستید، انتظار میرود که حداقل 4 هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید و در طول دوره نقاهت نیز به مدت حداقل 6 هفته به ترک سیگار ادامه دهید. نیکوتین موجود در دود باعث کوچک شدن رگ های خونی در بدن می شود و عملکرد گلبول های قرمز را به خطر می اندازد. این امر باعث کاهش سطح اکسیژن در خون و در نتیجه رساندن اکسیژن به قسمت های مختلف بدن می شود و روند بهبود زخم را به تاخیر می اندازد. همچنین با عوارض متعددی در حین عمل جراحی همراه است. اگر می خواهید نتایج پس از لیفت ابرو ماندگار باشد، باید سیگار را ترک کنید.

چرا دکتر علاف اکبری را  برای لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی باید انتخاب کنید؟

دکتر علاف اکبری متخصص گوش وحلق وبینی بسیار ماهر و با تجربه است. او ایمنی و سلامت بیمار را در اولویت خود قرار می دهد و با دانش روز و تکنیک های بسیار نوآورانه به هر موردی برخورد می کند.

هزینه لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی چقدر است؟

از آنجایی که این روش بر اساس نیازهای خاص بیمار انجام می شود، هزینه ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. هزینه مشاوره، هزینه جراح، هزینه پزشک بیهوشی، هزینه دستیار جراحی، و بستری شدن در بیمارستان و بینایی شما ممکن است واجد شرایط تخفیف پزشکی باشید اگر در همان روش جراحی پلک بالایی داشته باشید. در مورد واجد شرایط بودن شما برای تخفیف صحبت خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

تماس با دکتر علاف اکبری