دکتر سوره علاف اکبری / جوانسازی صورت / هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1403
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1403

بسیاری از کاندیدا های جراحی بلفارپلاستی هنگام در نظر گرفتن این جراحی در مورد هزینه آن سوال دارند. درک این نکته مهم است که هزینه جراحی پلک تحت تأثیر عوامل مختلفی است که از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. برای اطلاع از هزینه های خود، مهم است که با جراح خود صحبت کنید.

هزینه عمل جراحی پلک

بیشتر بدانید: جراحی زیبایی پلک تحتانی

پوست اضافی می تواند مشکل ساز شود زیرا پوست پلک کشیده می شود و با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. افتادگی بافت اطراف چشم می تواند باعث خستگی چشم ها، پیری صورت و گاهی اوقات اختلال در بینایی شود. عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی یک روش جراحی است که برای رفع این مشکلات از طریق برداشتن پوست اضافی از پلک ها استفاده می شود. ممکن است برای رفع افتادگی پلک های فوقانی یا کیسه های زیر چشم، روی پلک های بالایی یا پلک های پایینی انجام شود. جراحی پلک اغلب به عنوان یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود که برای جوان سازی ظاهر مورد استفاده قرار می گیرد، اما اگر برای برداشتن بافت اضافی که مانع دید محیطی می شود، پلک بالایی از نظر پزشکی ضروری تلقی شود

عوامل موثر بر هزینه های بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی در تهران بسته به رویکرد جراح زیبایی شما، کلینیکی که در آن تحت درمان قرار می گیرید، تجهیزات پزشکی مورد استفاده، کلینیک و غیره ممکن است متفاوت باشد. برای بینش دقیق، بهتر است مستقیماً با جراح مورد نظر خود مشورت کنید. قبل از ادامه عمل جراحی بلفاروپلاستی، مهم است که هزینه آن را در تهران بررسی کنید. مردم به دلیل کارایی بالاتر جراحان و برخی نرخ های مقرون به صرفه، برای جراحی پلک به تهران می آیند. با این حال، نرخ ها بر اساس عوامل متعدد متفاوت است. در ادامه به برخی از عوامل ضروری اشاره شده است که در حال حاضر بر قیمت درمان تاثیر می گذارد. هزینه دقیق بسته به عوامل متعددی متفاوت است. برخی از مواردی که می تواند بر هزینه جراحی پلک تأثیر بگذارد عبارتند از:

  • ترکیب این روش با سایر روش‌ها، مانند لیفت صورت یا تزریقات آرایشی بوتاکس
  • پوشش بیمه
  • هزینه های بیهوشی
  • انجام بلفاروپلاستی برای هر دو پلک بالا و پایین

پلک های پایین پیچیده تر هستند و هزینه های بالاتری دارند. هزینه بلفاروپلاستی بر اساس تعداد عمل هایی که می خواهید بهترین جراح پلک انجام دهد، متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه جراحی پلک بالا در مقایسه با هر دو جراحی پلک بالا و پایین همیشه کمتر خواهد بود.

  • بیمارستان خصوصی یا دولتی

نرخ ها بر اساس بیمارستان های انتخاب شده برای جراحی بلفاروپلاستی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، بیمارستان های دولتی تهران در مقایسه با بیمارستان های خصوصی، همیشه هزینه کمتری از شما دریافت می کنند. این به دلیل نبود ابزارهای مدرن و بسیار فنی جراحی در بیمارستان های دولتی است که در مورد مراکز جراحی خصوصی صدق نمی کند.

حتی هزینه بر اساس هزینه های اتاق های ریکاوری و اتاق های دویدن متفاوت خواهد بود. اگر پس از جراحی نیاز به ماندن در بیمارستان برای مدت طولانی تری دارید، آماده باشید که پول بیشتری را برای آن هزینه کنید.

  • دستمزد جراح متخصص

هزینه پرداختی به گروه پزشکان تعیین کننده هزینه واقعی جراحی بلفاروپلاستی خواهد بود. گروه جراحی متشکل از جراح اصلی، کمک جراح، متخصص بیهوشی، متخصص تغذیه و غیره است. هر کدام دارای ساختارهای هزینه جداگانه هستند که به نرخ نهایی اضافه می شود.

  • داروهای بعد از عمل

قیمت مربوط به داروها و پانسمان های استریل پس از عمل بیشتر به هزینه اصلی جراحی بلفاروپلاستی می افزاید. برخی از داروها بسیار گران هستند. با این حال، بر اساس شرایط پس از عمل، داروها همراه با نرخ متفاوت خواهد بود.

گاهی اوقات به دلیل برخی عوارض، انجام برخی از جراحی های بلفاروپلاستی بیش از حد معمول زمان می برد. بنابراین، پس از انجام عمل، کمی ارزیابی و فرآیندهای تشخیصی اضافی درگیر خواهد بود. برای چنین ارزیابی های اضافی، نرخ ها تا حد زیادی متفاوت خواهد بود. بنابراین، ضمن تعیین بودجه برای جراحی بلفاروپلاستی، این فاکتورها را در نظر بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که بر روی قیمت های پیگیری و مراقبت های بعد از جراحی نیز، در صورت نیاز پس از انجام جراحی، تمرکز کنید. تمام این نکات هزینه نهایی جراحی بلفاروپلاستی را افزایش می دهد.

آیا بلفاروپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

اکثر بیمه نامه های درمانی، روش های جراحی زیبایی را پوشش نمی دتهران زیرا انتخابی هستند و به دلایل زیبایی انجام می شوند. معنی این عمل برای جراحی پلک این است که بیمارانی که فقط برای بهبود ظاهر خود این عمل را انجام می دتهران اغلب از بیمه کمک دریافت نمی کنند.

با این حال، زمانی که افتادگی پوست پلک بالایی دید را مسدود می کند، بلفاروپلاستی ممکن است از نظر پزشکی ضروری تلقی شود و تحت پوشش بیمه قرار گیرد. اینکه بلفاروپلاستی به طور کامل یا جزئی پوشش داده می شود به جزئیات بیمه نامه هر بیمار بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

تماس با دکتر علاف اکبری